prawa obywatelskie

Po ogłoszeniu planów zmian w sposobie funkcjonowania pozostałej po rządach PO-PSL resztki OFE, prezes Wiesław Lewicki przedstawia stanowisko NK.

Środki zgromadzone w OFE są - wbrew orzeczeniu TK - własnością obywateli. Przedstawiciele Normalnego Kraju konsekwentnie uważają, że zabieranie, inwestowanie (rzekomo dla dobra obywateli), czy ratowanie jakichś instytucji zgodnie z wolą rządzących bez zgody właścicieli tych środków jest zwyczajnym złodziejstwem. Nie ma przy tym znaczenia kto i jaka władza to robi - czy była to poprzednia, czy obecna "dobra zmiana". Niegdyś członkowie Normalnego Kraju działając w nominalnie wolnościowej partii Kongres Nowej Prawicy organizowali protesty mające na celu wykazać, iż zabieranie pieniędzy z OFE jest złodziejstwem, przy czym Trybunał Konstytucyjny reprezentując interesy korporacji i finansjery uznał za zgodne z ustawą zasadniczą owo złodziejstwo.

Wnioskując analogicznie, jeżeli obecna władza zrobi to samo co poprzednia, tzn. zabierze pieniądze obywatelom bez ich aprobaty, będziemy to nazywać zwykłym złodziejstwem. Ponieważ w Polsce parlament wybiera się nie w demokratycznych wyborach, lecz w wyniku wcześniejszego wyboru dokonanego przez dygnitarzy partyjnych i komitety wyborcze, taka decyzja udowodni raz jeszcze, że władza służy systemowi, a więc korporacjom i finansjerze, nie obywatelom - bez względu na to, jak by to propagandowo nazywać chcieli: dobrą zmianą czy nawet złotą. Domagamy się od obecnej władzy poszanowania woli obywateli i nieuszczęśliwiania ich na siłę. Domagamy się, by zwrócono prawdziwą suwerenność narodowi, aby obywatel faktycznie decydował, kto będzie działał w rządzie oraz by decyzje obywateli-suwerena i ich wola była ostateczna. Rząd ma jedynie pełnić funkcję strażnika woli obywateli, nie może narzucać całemu narodowi woli swojej twierdząc, że to on sam jest suwerenem, bo został wybrany. Zapytujemy retorycznie: przez kogo wybrany, czy nie przypadkiem przez dygnitarzy partyjnych i komitety wyborcze?

Jeszcze raz oświadczamy: środki zgromadzone w OFE są własnością obywateli i jakąkolwiek próbę zagarnięcia ich bez wyrażenia zgody przez właścicieli uznamy za zwykłą zuchwałą kradzież i podejmiemy akcje propagandowe pokazujące, że w tej właśnie kwestii rząd postąpił dokładnie jak poprzednicy okradając obywateli. Dobra zmiana to żadna zmiana, gdy traktuje się nas jak niewolników, a siebie samego jako ich zarządcę z bożej łaski.

Prezes Normalnego Kraju
Wiesław Lewicki

Tagi:   

Podziel się z przyjaciółmi: