1

Współpraca owocuje

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Narodowo-Patriotycznym im. Błyska w 2020 roku członkowie Projektu Normalny Kraj kilkakrotnie brali udział w organizowanych przez stowarzyszenie przedsięwzięciach, w tym w zawodach strzeleckich.

Działania te generowały pewne sukcesy. I tak, pomimo utrudnionych przez pandemię warunków, frekwencja dopisała: 15 osób zrobiło patent strzelecki, 6 osób uzyskało pozwolenie na broń po wielogodzinnych treningach strzeleckich, zajęciach praktycznych z obsługi i użycia broni oraz przygotowawczych do zaliczenia patentu strzeleckiego.

Podczas zawodów w różnych konkurencjach z użyciem różnych typów broni uczestnicy zdobywali wysokie noty, co sprzyjało popularyzowaniu tej dyscypliny sportowej i wyzwalało ogromną satysfakcję u samych strzelców i organizatorów.

Rywalizując między sobą stajemy się coraz lepsi, dążymy do wyeliminowania błędów, które obniżają noty, stajemy się dokładniejsi, dążymy do pewnej perfekcji – kształtowanie takich postaw może przynosić korzyści nawet w innych dziedzinach życia, gdy będziemy podobnie się zachowywać.

Spotkania szkoleniowe oraz zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze – czego zasługą była postawa Prezesa Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego, Ireneusza Czecha, czyli zagrzewanie do zdrowej rywalizacji, ustalenie zasad oraz ciągły nadzór nad prawidłowym przebiegiem organizowanych przedsięwzięć. Pełna akceptacja i przestrzeganie regulaminu korzystania ze strzelnicy oraz instrukcji obchodzenia się z bronią, pokazały wysokie zdyscyplinowanie i sprawne obchodzenie się z nią przez uczestników spotkań.

Broń to oręż, który przypomina nam między innymi o walkach wyzwoleńczych Polaków. Dlatego prezes stowarzyszenia poświęcał czas na wspomnienia historyczne, krzewiąc ducha patriotyzmu wśród uczestników zawodów. Jego wykłady były dla wszystkich wartościową lekcją historii.

Dzięki takim działaniom powstały plany powiększenia struktur stowarzyszenia i utworzenia oddziału sekcji strzeleckiej pod nazwą Gryf Pomorski. Odział Gryf Pomorski Sekcji Strzeleckiej Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego im. Błyska, będzie wchodził w skład jednej z trzech sekcji: historycznej, strzeleckiej i cybernetycznej.

Na najbliższej konferencji w ramach Projektu Normalny Kraj, planowane jest:
• Przedstawienie działalności Stowarzyszenia Patriotyczno-Narodowego im. Błyska.
• Zapoznanie z procedurami uzyskania broni strzeleckiej do celów sportowych.
• Otwarcie oddziału sekcji strzeleckiej stowarzyszenia na Pomorzu.

Informując o tym mamy nadzieję, że osoby zainteresowane zdecydują się przyłączyć do wspólnej nauki i działań w formie szkoleń i treningów, aby zdobyć uprawnienia do posiadania broni do celów sportowych.

Poza tym mamy nadzieję, że w większym gronie nasze spotkania wyłonią godnych następców naszych osławionych w tej dyscyplinie strzelców, tj.:

Władysława Karasia – pierwszego polskiego medalisty olimpijskiego w strzelectwie,

Józefa Zapędzkiego – dwukrotnego mistrza olimpijskiego,

Klaudii Breś, Joanny Tomali, Agaty Nowak – mistrzyń świata w drużynowej rywalizacji z pistoletu pneumatycznego,

Łukasza Czapli – złotego medalisty na mistrzostwach świata,

Renaty Mauer-Różańskiej – wielokrotnej medalistki igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata,

Wiesława Gawlikowskiego – medalisty olimpijskiego mistrzostw świata oraz Europy, a ponadto rekordzisty Księgi Guinnessa za zestrzelenie 200 z 200 rzutków w zawodach Pucharu Europy,

Eugeniusza Pędzisza – multimedalisty

Adama Smelczyńskiego – medalisty olimpijskiego

To tylko część osobistości, które wybiły się w tej dyscyplinie sportowej, i których osiągnięcia możemy naśladować i wspominać. Możemy być dumni z ich postawy, uczyć się od nich i propagować idee strzelectwa.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.