
Czy warto brać udział w wyborach parlamentarnych w 2023 roku?
”TAK” – tak mówimy my jako ugrupowanie NORMALNY KRAJ i na pewno weźmiemy udział w miarę możliwości, ale zanim o tym opowiemy więcej, to może zacznijmy od początku. Chcąc odpowiedzieć …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Niepodległość i suwerenność
Nie ma jak pamiątkowe zdjęcie głównych myślicieli, prelegentów po wyciągnięciu zgodnych wniosków na koniec konferencji. Jak zadbać o niepodległość i suwerenność kraju? Oto jest pytanie, na które wiele osób porywa …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Niedoceniana spółdzielczość w Polsce
Spółdzielczość zakłada dowartościowanie roli każdego z członków wspólnoty, chroniąc w ten sposób słuszne interesy osoby ludzkiej. Papież Jan Paweł IIWatykan 19981 Idea spółdzielczości i jej rozwój w Polsce Podejmując temat …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Apel OKOPZN – zbiórka na prawników
Zachęcamy do wsparcia OKOPZN – jednego z najbardziej aktywnych środowisk w walce o świadomość narodu w kwestii zasobów naturalnych. Proszę o rozsyłanie naszych materiałów z NWZA PGNiG. Doszło do łączenia …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Rozmowy środowiskowe o naturalnych zasobach Polski
Polska jest krajem bogatym w różnorodne surowce mineralne, które są szeroko wykorzystywane w gospodarce. Pozyskuje się je z eksploatacji złóż lub poprzez import i stanowią ważne zabezpieczenie dla funkcjonowania społeczeństwa …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Dławienie polskiego rolnictwa
Narzucanie zasad bez zrozumienia problemów, z jakimi borykają się polscy rolnicy oraz ogólne lekceważenie rangi rolnictwa, pozbawia tychże rolników wolności gospodarczej, a także stwarza poważne zagrożenie w dziedzinie bezpieczeństwa żywnościowego …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Sprawozdanie z Konferencji Projektu Normalny Kraj
Kolejna Konferencja Projektu Normalny Kraj odbyła się w dniach 17 – 18 kwietnia w Pałacu Koronnym w Świątnikach w województwie świętokrzyskim. W konferencji wzięło udział jedenastu prelegentów, którzy wygłosili łącznie …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Ustawa o obrocie ziemią – wspiera czy dyskryminuje polskiego rolnika?
Ziemia, posiadanie jej i poszerzanie własnych zasobów terytorialnych leżą w spektrum zainteresowań wielu podmiotów krajowych i zagranicznych. Grunty są dobrem, które w procesie niczym nieograniczonego handlu mogą zostać wyłączone z …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Ogłoszenie dla osób z Rzeszowa – praca w OKW
Partia Normalny Kraj poszukuje chętnych do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych w przedterminowych wyborach prezydenta miasta Rzeszowa zarządzonych na dzień 9 maja 2021r. Za udział w pracach Obwodowej Komisji Wyborczej …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Sprawozdanie z Konferencji Projektu Normalny Kraj
W dniach 13-14 lutego 2021 roku we Władysławowie odbyła się Konferencja Projektu Normalny Kraj. Miejscem spotkania były Apartamenty Bursztynowe, które właściciele, Państwo Peterson, udostępnili uczestnikom na czas zjazdu. Pierwszy dzień …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Współpraca owocuje
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Narodowo-Patriotycznym im. Błyska w 2020 roku członkowie Projektu Normalny Kraj kilkakrotnie brali udział w organizowanych przez stowarzyszenie przedsięwzięciach, w tym w zawodach strzeleckich. Działania te generowały …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Konferencja w ramach Projektu Normalny Kraj
Z inicjatywy prezesa partii Normalny Kraj, Wiesława Lewickiego, na początku grudnia spotkali się ludzie, którym na sercu leżą losy naszej Ojczyzny i dobrostan Polaków. Zostali oni zaproszeni do udziału w …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Spółdzielnie zakładano nie po to, aby być bogatym, ale po to, by nie być biednym
Kiedy Polska była pod zaborami i w okresie dwudziestolecia międzywojennego, spółdzielczość na wsi niosła poprawę bytu jej mieszkańców. Po wojnie Polskę próbowano włączyć, w jedynie słuszny kierunek – kolektywizacji, a …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność
W Polsce rolnictwo odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce państwa, a podstawową dziedziną polskiej gospodarki rolnej jest hodowla trzody chlewnej i bydła. Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność, to kierunek w stronę …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Nowe nie musi być lepsze!
Co się dzieje z żywnością zanim trafi na nasz stół? Podstawowe produkty żywnościowe, aby można je było skonsumować po ich pozyskaniu muszą zostać zabezpieczone, przetransportowane, wydzielone, zapakowane, przechowane, zabezpieczone, poddane …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Reklama nie jest źródłem informacji
Wszyscy jesteśmy konsumentami „Wszyscy, z definicji, jesteśmy konsumentami” – te oto słowa 15 marca 1962 roku wygłosił stojąc przed Kongresem Stanów Zjednoczonych prezydent John F. Kennedy. Zaprezentował wtedy projekt …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Relacja z pikniku i konkursu strzeleckiego
Wiele może łączyć różne środowiska i na różnej płaszczyźnie mogą współdziałać, a tym bardziej, gdy przyświeca im wspólny cel. Oczywiście naszym celem jest – dobro ojczyzny i narodu. Po dawce …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Relacja z konferencji „Droga dla Polski”
Uczestnikami konferencji pt. „Droga dla Polski” byli przedstawiciele różnych środowisk. Prelegenci zabierający głos przedstawili swoje przemyślenia oraz wnioski z różnego punktu widzenia. Na kształt ich wypowiedzi miał wpływ wspólny zasadniczy …
Czytaj dalej
Czytaj dalej

5G – o co w tym chodzi
Od kilku lat pojawił się pęd do rozwoju coraz to nowszych technologii z zakresu łączności. Ma być szybciej i szybciej. Wszystko ma działać błyskawiczniej i wydajniej, a także ma być …
Czytaj dalej
Czytaj dalej